İztuzu Plajı, Ekincik tatilinde Cenneti görmek isteyenleri bekliyor

EKİNCİK - MUĞLA

02.04.2010
Ekincik Hava Durumu
 
1 USD = An operation on a socket could not be performed because the system lacked sufficient buffer space or because a queue was full 185.98.252.10:80
1 EUR = T.C.M.B. Problemi

İztuzu Plajı

Cennet'i dünya'da görmek isteyenlerin tercihi

İztuzu Plajı, Bir Doğa Harikası

İztuzu Plajı Hakkında 

Doğal bir yarımada ve Dünya'da doğallığını koruma ödüllü ikinci plaj olan Dalyan'ın İztuzu plajı temiz ve berrak denizi , altın renginde kumları ve her yıl Nisan - Eylül ayları arasında yumurtalarını bırakmaya gelen Caretta-caretta kaplumbağaları ile şanslı tatilcilerini bekliyor.

Bir yanı tatlı su diğer yanı Akdeniz olan bu muhteşem kumsal altın renkli kumu ve kristal berraklığındaki denizi ile Cennet'ten bir köşe gibidir . Caretta-caretta kaplumbağalarının yumurtlamak için bu kumsalı seçmesinin nedeni belki de budur , ne dersiniz?

Med-Cezir'e bağlı olarak bazen tuzlu su deltaya bazen de tatlı su denize akar ve bu sırada kumların denizle dansı görülebilir . Suyun derinliğini ve kumsalın boyunu belirleyen bu etkenler sürekli değişim gösterdiğinden büyük teknelerin koya yaklaşması ve kaplumbağa yumurtalarının zarar görmemesi için kumsala evcil hayvan sokulması yasaktır .

Plaj etrafında herhangi bir işletme bulunmamaktadır . Otelimizin kumsala uzaklığı .... Km. dir . Alternatif ulaşım şekilleri ile otelden kumsala gitmek ayrı bir keyif ve macera halini alıyor.

İztuzu Plajı Ulaşım

Dalyan'ın plaja kıyısı olmayan bir coğrafi yapısı vardır . Plaj çevresinde yapılaşma olmadığı için plaja kara yolu veya gölden dolmuş teknelerle gidilebilir.

Kara Yolu
Dalyan PTT'si yanından kalkan minibüslerle Sulungur Gölü'nü dolaşarak çam ormanları arasından yapılan bu keyifli yolculuk 15-20 dakika sürmekte.

Göl Yolu
Dalyan rıhtımından kalkan dolmuş teknelerle göldeki sazlıkların arasındaki doğal kanallarda yapılan yolculuk esnasında ender görülen pek çok kuş türünü tanıma imkanına sahipsiniz . Dolmuş tekneler misafirlerini Dalyanağzı plajına 30-40 dakikada ulaştırmakta.

İztuzu Plajı Fotoğrafları

Kariasoft Internet ve Yazılım Hizmetleri